Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
0
سبد خالی است

درمان دردهای کمر ناشی از دیسک کمر , آرتروز مهره ها

درمان دردهای کمر ناشی از دیسک کمر , آرتروز مهره ها

 

امروزه علم پزشکی در زمینه های مختلفی دار پیشرفت های چشمگیر شده است ، پیش از این درمان کمر درد با روش های مختلفی انجام می شد که کم و بیش از میزان درد آن می کاست. افراد به دنبال راهی برای درمان قطعی یا نسبی این بیماری هستند .
ما به شما درمان کمر درد با پی آرپی را توصیه می نماییم.
یکی از مهم ترین خدمات و مزایای PRP درمان آرتروز های مهره ای و کمر درد های ناشی از دیسک کمر است که می تواند به صورت چشم گیری درد در این ناحیه را کاهش دهد و التیام بخشد .
در این روش که از خون خود فرد استفاده می شود می توان نتایج بسیار درخشانی را به بیماران ارائه نمود .

برای درمان کمر درد ناشی از دیسک کمر

تشخیص از طریق گرفتن یک شرح حال و معاینه کامل اعصاب میسر می خواهد بود ، بیماران با داشتن یک آزمایش نرمال اعصاب و آنرمالی اسکلتی عضلانی می توانند علت درد کمر و امکان درمان با پی آر پی را تشخیص دهند .
معاینه اعصاب هیچ مدرکی علیه تحت فشار بودن اعصاب را نشان نمی دهد که به این حالت piched never  می گویند.۵۰%از مواقع هر دو طرف مفصل ساکروایلیت دچار التهاب می شود. در چنین شرایطی است که این درمان مفید کار آمد خواهد بود.

علائم :

علائم معمول شامل درد در پایین کمر است خصوصا صبح ها هنگام خروج از تخت این درد بدتر می شود.
همواره به یاد داشته باشید که در این شرایط راه رفتن درد را تشدید می کند .درد می تواند به سمت استخوان ران قسمت پایینی کمر و یا پایین پا انتشار پیدا کند.به سختی راه رفتن ( شل زدن ) در این بیماری غیر معمول نیست. با داشتن یک معاینه نورولوژیکی نرمال مطالعات تشخیصی دیگر لازم نمی باشد.

سلول درمانی برای آرتروز

مهم ترین مشخصه آرتروز ، تخریب تدریجی غضروف مفصلی است،هرچه درمان دیر تر انجام شود میزان تخریب بیشتر جبران ناپذیر تر خواهد بود .

البته برخی از عوامل هستند که شدت بیمار را زیاد می کنند، دقت در روش های زندگی و البته وارد نکردن فشار به مفاصل می تواند از این عارضه جلوگیری نماید .

مبتلایان به آرتروز زانو حتماً باید به این نکات توجه کامل نمایند:

۱- در صورت مبتلا بودن به بیماری چاقی آن را درمان نمایند، چاقی باعث شدت یافتن آرتروز  زانو  و کمر می شود.  بنابراین این افراد مبتلا لازم است وزن خود را تا  حد طبیعی کاهش دهند.

۲-راه رفتن زیاد برای این افراد مضر می باشد از این رو پیاده روی با کفشهای ورزی و در تایم کم توصیه می شود .

۳- استفاده از آسانسوز به جای پله را فراموش نکنید، پایین بالا کردن از پله می تواند آسیب های جدی به کمر و زانو وارد نماید ، همچنین سر بالایی  باعث شدّت یافتن آرتروز می شود .

۴- استفاده از توالت های سنتی توصیه نمی شود حتما از توالت فرنگی و طبی استفاده کنید .

۵- از نشستن در حالت دو زانو و یا چهار زانو بخصوص برای مدّت طولانی پرهیز نمائید .

۶- حرکات ورزشی و نرمشی مناسب که توسط فیزیوتراپ توضیح داده می شود را انجام دهید.

روش درمان با prp
درمان کمر درد  :

درمان های مختلفی برای کاهش کمر درد توصیه می شود ، در بیشتر موارد استفاده از دارو به همراه چند روش دیگر به صورت هم زمان توصیه می شود . در زیر نمونه ای از درمان ها را اشاره می نماییم :

۱- درمان دارویی

امروزه استفاده از داروها برای کمر درد ،بیشتر به منظور تسکین درد مورد استفاده قرار می گیرند و داروها سبب پیشگیری یا به تاخیر افتادن تخریب غضروف و … نمی‌شوند. از این رو پزشک به شما به کار گیری روش های دیگر را به شما توصیه خواهد کرد .

۲– فیزیوتراپی و ورزش :
در بیماران باید برنامه ورزشی در جهت حفظ دامنه حرکت مفصل ، تقویت عضلات دور مفصل و بهبود وضعیت فیزیکی طراحی گردد.

۳- تزریق داخل مفصلی :
تزریق کورتون که می تواند به عنوان نرم کننده مفاصل مورد استفاده قرار بگیرد .
۴ – سلول درمانی یا پی آر پی
پی آر پی ( PRP ) یک راه نوین و موثر برای درمان کمر درد است که با تزریق سلول های فرد می تواند بافت از بین رفته و تخریب شده ی مفاصل را ترمیم نماید .

هم اکنون با پیشرفت علم وتکنولوژی سلول درمانی یک راه کار بسیار عالی و معجزه گر در درمان آرتروز و کمر درد می باشد . در آرتروزهای خفیف تا متوسط نتیجه  PRP فوق العاده و درمانی کامل بوده و برای سال ها بیمار از درد راحت می شود، این شیوه درمانی حتی در آرتروزهای پیشرفته نیز کاربرد دارد، معمولا در این نوع آرتروز ها  فرد کاندید مناسبی برای تعویض مفصل می باشند و در این مرحله PRP اثرات تسکینی بسیار فوق العاده ای دارد و ۵۰ تا ۸۰ درصد از درد بیمار به مدت یکسال کاهش پیدا می کند.

PRP چیست؟

در روش PRP نیاز به خونگیری از خود فرد است ،  چند سی سی از خون بیمار گرفته می شود و با استفاده از کیت های خاص,  غلظت پلاکت را به ۳ تا ۵ برابر مقدار اولیه خواهند رساند  . این پلاکت ها حاوی عوامل رشد بافتی (Growth Factor) هستند که می توانند عامل اصلی در فرایند ترمیم و بازسازی بافت ها را به بدن ارائه نمایند.این عوامل سبب رشد , تکثیر و تمایز سلول های مختلف پوستی و بافتی شده و منجر به افزایش کلاژن , الاستین ,  ماده بین سلولی و تولید رگ های جدید می شود.در نهایت سلول های بنیادی به سلول های بافت آسیب دیده تبدیل می شوند . این فرایتد توسط مواد ترشح شده از پلاکت ها هدایت شده و موجب ترمیم بافت آسیب دیده می شود.

ارسال نظر

رزرو در کلاسهای آموزشیPRP- VIF  با شماره 09120843164 تماس بگیرید.

آقاي امير حسين ارژنگيان

 

  PRP برای درمان آرتروز زانو

آمار

  • تعداد کالا: 6
  • بازدید امروز: 50
  • بازدید دیروز: 323
  • بازدید کل: 67098