Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
0
سبد خالی است

پلاسماي غني از پلاكت، پی آر پی، مجموعه‌اي از فاكتور‌هاي فعال زيستي

فرآورده‌هاي پلاكت تلغيظ يافته مانند پلاسماي غني از پلاكت ( PRP)، در پزشكي ورزشي و ارتوپدي به منظور پيشبرد روند فيزیولوژيك ترميم و بازگشت به عملكرد طبيعي، محبوبيت‌ يافته‌اند. هر فرآورده PRP بسته به عوامل مربوط به بيمار و سيستم مورد استفاده جهت توليد آن، ويژگي‌هاي متفاوتي دارد. از خون برخي بيماران نمي‌توان PRP تهيه كرد و اكثر پزشكان كه ازPRP استفاده مي‌كنند، جهت تاييد صحت فرآورده توليد شده و انجام آزمایش شمارش سلول‌هاي خوني، PRP را انجام نمي‌دهند.

اجزاي موجود در فرآورده PRP عملكرد‌هاي زيستي دارندكه بر ترميم بافت عضلاني اسكلتي اثر مي‌گذارند. پلاكت‌ها به وسيله كلاژن و ساير ملكول‌ها فعال مي‌شوند و فاكتور‌‌هاي رشد را از گرانول‌هاي آلفای فعال رها مي‌سازند. ساير مواد نيز از اجسام متراكم و ليزوزوم‌هاي پلاكت‌ها رها مي‌شوند. پروتئين‌هاي محلول نيز در PRP وجود دارند و عملكرد آن ها در ايجاد هموستاز نقش دارند، در حالي كه برخي از آن ها به عنوان شاخص‌هاي آسيب عضلاني – اسكلتي شناخته مي‌شوند. الكتروليت‌‌ها و هورمون‌هاي محلول در پلاسما براي پيام رساني سلولي و تنظيم عملكرد ضروري هستند. لكوسيت‌‌ها و اريتروسيت‌ها نيز در PRP وجود دارند. در التهاب بافت، ايمني و مسير‌هاي پيام رساني سلولی نقش ايفا مي‌كنند.

 اين مقاله از اين ايده كه عوامل بيشتري از پلاكت‌‌ها در پاسخ  باليني به PRP نقش دارند، حمايت مي‌كند. بسته به اجزاي موجود در فرآورده PRP مي‌توان بصورت تئوريك، كاربرد باليني اين فرآورده را جهت بهبود كارآيي باليني در ترميم برخي ضايعات بافتي هماهنگ نمود.

متن کامل مقاله

رزرو در کلاسهای آموزشیPRP- VIF  با شماره 09120843164 تماس بگیرید.

آقاي امير حسين ارژنگيان

 

  PRP برای درمان آرتروز زانو

آمار

  • تعداد کالا: 6
  • بازدید امروز: 45
  • بازدید دیروز: 323
  • بازدید کل: 67093