Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
0
سبد خالی است

پلاسماي غني از پلاكت اتولوگ: در مورد آن چه مي‌دانيم؟

مفاهيم مهم درباره جراحي ترميم مو

گرانول‌هاي آلفا و متراكم پلاكت‌‌ها منبع غني از سيتوكين‌ها ( ملكول‌هاي پيام رسان كه ارتباط سلول ها را امكان پذير مي‌سازند و باعث تغيير عملكرد‌هاي سلولي مي‌شوند)، فاكتور‌هاي رشد، كموكين‌ها ( خانواده‌اي از سيتوكين‌ها كه گلبول‌هاي سفيد خون را به حركت در آورده، فعال مي‌كنند) و ساير ملكول‌هاي زيستي مهم براي ترميم و بازسازي بافت هستند.  بنابراين تعجب‌بر انگيز نيست كه فرآورده‌هاي حاصل از پلاكت و PRP در جراحي فك و صورت، جراحي دهان و دندان، ترميم زخم، جراحي ارتوپدي و جراحي چشم نتايج اميد بخشي داشته‌اند.

از لحاظ تاريخي، استفاده از فرآورده‌‌هاي PRP به انديكاسيون‌هاي خاصي محدود بوده است ( مثلا جراحي ارتوپدي و دندانپزشكي ) اما اخيراً استفاده از فراورده PRP اتولوگ در حوزه‌هاي زيادي محبوبيت يافته است. به طرز جالب توجهي اگر چه فوايد باليني استفاده از PRP در ترميم مو از اوايل دهه 1990 مشاهده و گزارش شده بود اما توجه و اشتیاق به كاربرد PRP اتولوگ در حوزه ترميم مو در سال هاي اخير افزايش يافته است. دكتر Cerlos  Uebel در سخنراني كه در مجمع ساليانه ISHRS در سال 2009 ايراد كرد، اعلام نمود استفاده از PRP مقدار مدت زمان عمل را افزايش مي‌دهد، اما فوايد آن در افزايش رشد موها از خطرات آن بيشتر بوده، روشي مقرون به صرفه است. بعلاوه، چند مقاله منتشر شده توسط محققين مختلف از جمله دكتر  Meza  Perez  – ، Greco  ،  Rinaldi   ، Uebel و نويسنده اين مقاله، از فوايد استفاده از PRP در تكنيك‌هاي ترميم مو براي افزايش رشد موها، بهبود بازسازي عروق فليكول پيوند شده و تسريع ترميم از محل دهنده و پذيرنده بافت حمايت مي‌كنند.

با توجه به افزايش علاقه و شواهد موجود درباره كاربرد PRP در ترميم مو، نويسنده اين مقاله معتقد است هم زمان با تدوين راه كارهاي درماني مختلف براي استفاده از اين روش درمانی، بايد مطالعات درباره اساس علمي استفاده از PRP نيز انجام شود.

بنابراين، هدف از اين مقاله فراهم ساختن زمينه براي شناخت روش‌هاي تهيه PRP و اساس علمي براي شناخت عميق‌تر روش‌هايي است كه ما مورد برسي قرار مي‌دهيم و در رژيم‌هاي درماني براي جراحي ترميم مو كاربرد دارند.

متن کامل مقاله 

 

 

 

رزرو در کلاسهای آموزشیPRP- VIF  با شماره 09120843164 تماس بگیرید.

آقاي امير حسين ارژنگيان

 

  PRP برای درمان آرتروز زانو

آمار

  • تعداد کالا: 6
  • بازدید امروز: 13
  • بازدید دیروز: 323
  • بازدید کل: 67061