Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
0
سبد خالی است

استفاده از PRP همراه با پوست جایگزین برای ترمیم زخم های مزمن

 گزارش یک بیمار واقعی

چکیده

درمان رسمی زخم‌های مزمن بر بهبود روند ترمیم طبیعی و ویژه سازی درمان بسته به شرایط هر بیمار متمرکز می‌باشد. استفاده از چند روش درمانی بطور فزاینده‌ای رایج شده است. مطلب جالب توجه، استفاده از فاکتور‌های رشد اتولوگ است که به ویژه در ترمیم زخم‌های مزمن نقش دارند و ممکن است در ایجاد بافت جدید و اپی تلیالیزاسیون نیز نقش ایفا  کنند.

فرآورده پلاکت تلغیظ شده یا پلاسمای حاوی غنی از پلاکت ( PRP)، فرآورده حاوی غلظت بالایی از ۵ فاکتور رشد اتولوگ است که نشان داده شده ترمیم زخم را تسریع می‌کند و ممکن است ویژگی‌های مقابله با عفونت نیز داشته باشد. کاهش در دسترس بودن فاکتور‌های رشد و عفونت باعث می‌شوند روند ترمیم زخم‌های مزمن دچار متصویر گردد بنابراین استفاده از PRP می‌تواند نقش ارزشمندی در ترمیم این چنین زخم‌های داشته باشد.

در این گزارش، کاربرد PRP به تنهایی و به همراه پوست مهندسی شده جایگزین، به عنوان پیوند بافت غنی از پلاکت جهت ترمیم یک زخم مزمن و ترمیم نیافته به تفضیل شرح داده شده است. طی ۲۷ هفته، چندین روش درمانی برای ترمیم زخم بستر مزمن و شدید در ناحیه ساکروم در این بیمار انجام شد. استفاده از PRP طی هفته ۱۴ درمان، موجب گردید طی ۴ هفته عمق زخم ۲۶% کاهش یابد. در هفته ۱۹، PRP به همراه پوست جایگزین استفاده شد تا پیوند بافت غنی از پلاکت ایجاد شود. این امر به بهبود قابل توجه نتایج منجر گردید بطوری که حفرات زخم ناپدید شد و ابعاد زخم از ۲/۶ × ۷/۶ × ۷/۲ سانتی متر ( طول× عرض× عمق ) به ۵× ۶× ۴/۱ سانتی متر تقلیل یافت. نتایج امید بخش استفاده از PRP در درمان این بیماری نشان می‌دهد مطالعه بیشتر درباره استفاده از ترکیب PRP و پوست جایگزین ضروری می‌باشد.

 متن کامل مقاله

رزرو در کلاسهای آموزشیPRP- VIF  با شماره 09120843164 تماس بگیرید.

آقاي امير حسين ارژنگيان

 

  PRP برای درمان آرتروز زانو

آمار

  • تعداد کالا: 6
  • بازدید امروز: 21
  • بازدید دیروز: 323
  • بازدید کل: 67069